|
Website van OKBN * ARLIS/NL p/a Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie, Postbus 90418, 2509 LK - DEN HAAG - Nederland
|
![]() |
In 2000 vonden drie ledenbijeenkomsten plaats, ter voorbereiding waarvan het bestuur bijeenkwam. De drie vergaderingen waren op 14 februari bij het Rijksmuseum in Amsterdam, op 29 mei bij het Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie in Den Haag, en op 25 september bij het Stedelijk Museum in Zutphen. De ochtenden werden zoals gebruikelijk gereserveerd voor de vergadering, de middagen voor rondleidingen.
In Zutphen werd een bezoek gebracht aan de Librije en het Gemeentearchief na een stadswandeling onder de enthousiaste leiding van Stans Seignette.
In Den Haag was er gelegenheid het Rijksarchief en het Ikonografisch Bureau te bezoeken en het Van Eycksysteem te bekijken.
Bij de vergadering in Amsterdam werd 's-middags een bezoek gebracht aan de bibliotheek van het Van Goghmuseum waarna een rondleiding door het nieuwe museum volgde. Het geheel werd afgesloten met een borrel.
Op de vergadering van 29 mei werd bovendien het nieuwe bestuur geïnstalleerd. Mieke Beumer, Geert-Jan Koot, Chris Smeenk en Maggy Wishaupt namen afscheid, Goos Dullaart en Nel Klaversma bleven aan, Goos Dullaart als secretaris. De nieuwe bestuursleden waren Anita Vriend, Jan Rietveld (penningmeester), Stans Seignette, Roman Koot (vice-voorzitter) en Michiel Nijhoff (voorzitter). Een woord van dank voor de vele jaren trouwe dienst van de scheidende bestuursleden is hier op zijn plaats. Doordat Jan Rietveld eind 2000 een nieuwe baan aanvaardde buiten het kunsthistorische bibliotheekwerk, kwam zijn functie in het bestuur vacant. Een opvolger is op het moment van dit verslag nog niet bekend.
Over de werkgroepen valt hier te melden dat één van de beleidsvoornemens van het nieuwe bestuur is, die een wat andere functie te geven dan in het verleden. Meer hierover in de beleidsvoornemens. Gevolg van de nieuwe lijn was dat de werkgroep moderne kunst werd opgeheven. Een nieuwe werkgroep, Calamiteitenplanning, werd op de vergadering van 14 februari opgericht. Op de bijeenkomst in Zutphen werden nog drie werkgroepen in het leven geroepen: elektronische bibliografische bronnen en hoe daar efficiënt en kostenbewust mee om te gaan, onderwijs: aandacht voor kunsthistorische bibliotheken in het wetenschappelijk onderwijs, en automatisering.
De tweede, herziene en bijgewerkte, druk van de Collections of Art-Historical Documentation in the Netherlands werd in juli gepubliceerd op de website van het OKBN.
Buitenlandse contacten waren er met ARLIS/North America, Jan Rietveld en Anita Vriend bezochten de conferentie in Pittsburgh, ARLIS/UK, Geert-Jan Koot hield een lezing in Cambridge, Michiel Nijhoff was ook aanwezig. Bij de tweede vergadering van het OKBV (het naar voorbeeld van OKBN in 2000 opgerichte Overleg Kunsthistorische Bibliotheken Vlaanderen) gaf Goos Dullaart namens het OKBN acte de présence. Tot slot de IFLA- conferentie in Jeruzalem, die werd bezocht door Geert-Jan Koot.
Michiel Nijhoff
21.2.2001